تبلیغات
فــــرج نزدیک است... - پاسخ شبکه یک سیما به آیت الله مکارم
فــــرج نزدیک است...
اللهم عجل لولیک الفرج
نوشته شده در تاریخ یکشنبه ششم شهریور 1390 توسط منتظر فرج | نظرات ()
به گزارش آخرین نیوز، «۲۴ آنلاین» نوشت:بدنبال مطرح شدن چند نام برای خداوند از جمله"طیهور" و "طیهار " در برنامه "این شب ها"ی شبکه اول سیما، آیت الله مکارم شیرازی در سخنرانی خود درقم به بردن چنین نامهایی اعتراض کرد و گفت این اسامی در هیچ کتابی نیامده است.

بحث در باره اعتراض آیت الله مکارم شیرازی به اظهارات یکی از مهمانان برنامه"این شب ها" جمعه شب هم درابن برنامه ادامه یافت.

بدنبال مطرح شدن چند نام برای خداوند از جمله"طیهور" و "طیهار " در برنامه "این شب ها"ی شبکه اول سیما، آیت الله مکارم شیرازی در سخنرانی خود درقم به بردن چنین نامهایی اعتراض کرد و گفت این اسامی در هیچ کتابی نیامده است.

گفتنی است مهندس مهدی طیب ، مهمان برنامه مذکور در شب بیست و سوم رمضان از مخاطبان خواسته بود ذکر"یا طهر یاطاهر یا طهور یا طیهور یا طیهار" را به تعداد مشخصی تکرار کنند.

آیت الله مکارم شیرازی به این برنامه تلویزیونی واکنش نشان داد، اما مهدی طیب باحضور مجدد در برنامه مزکور بر صحت کار خود تاکید کرد و در واکنش به این سخن آیت الله مکارم شیرازی که گفته بود نامهای مذکور در هیچ کتابی نیامده است،اظهار داشت این مطلب را از آیت الله علامه حسن زاده آملی نقل کرده است.

متعاقبا مجری برنامه" این شب ها" جمعه شب آدرس مطلب مذکور را نکته۷۹۲ از کتاب "هزارویک نکته" اثر علامه حسن حسن زاده آملی عنوان کرد.

در این میان برخی سایتهای خبری، مهدی طیب را که سال گذشته از دانشگاه علامه طباطبایی کنار گذاشته شد، وابسته به انجمن حجتیه معرفی و اظهارات او را محکوم کردند.

گفتنی است علامه حسن زاده آملی در کتاب خود، اسماء "طیهور" و "طیهار" را مستند به روایت و حدیث از معصوم نکرده و صرفا آن را به نقل از یکی از مشایخ خود - که نامش را نیزذکر نکرده - آورده است.

گفتنی است مهدی طیب از فعالان انجمن حجتیه در سالهای قبل از انقلاب بوده، و از فعالیت وی در سالهای پس از انقلاب به سود این انجمن اطلاعی در دست نیست. طیب در دوره اول مجلس شورای اسلامی، نماینده نایین بود.


طبقه بندی: خبر، 
درباره وبلاگ

ذکــر تعجیل فــــرج رمز نجات بشــــر است.....


ما بـــرآنیم که این ذکـــــر جهـــانی بشــــود.....
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات جانبی
پیوند ها
دانشنامه مهدویت
 
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان